dust8

Co způsobuje brnění v na konci noh, které má člověk na stole, když sedí nějakou dobu v křesle? Je to varovný signál?

Varovný ve smyslu, že se nohy špatně prokrvují, tak to dávají najevo? Vždy je pak sundám dolů a trochu se projdu, než je tam zase vrátím. :D

Nejlepší odpověď
Roman71

Přesně tak. Je to jakýsi „varovný signál“, že se končetiny nedostatečně prokrvují. Tělo takových varovných signálů v podobě bolesti nebo brnění umí generovat dost. Od toho máme nervovou soustavu a smyslové vnímání, abychom včas zaregistrovali, že cosi není v pořádku. Představte si, že by vám končetiny bez jakéhokoliv varování znecitlivěly a začaly odumírat.. Děsivé, že? Buďmě vděční za to, jak jsme pro život (a jeho zachování) vybaveni! 🙂