sved

Co způsobí tlukot lidského srdce??

Co,nebo jaký impuls způsobí nastartování srdce u lidského embrya? Mozek se myslím vyvýjí až o něco málo později.Takže…???

Odpovědi
Děda Louda

Ještě počkej až se ti vyvyvne mozek, pak na to přijdeš.

arygnoc

nervová sústava sa u zárodku stavovcov (teda nie iba človeka) vyvíja práve medzi prvými, i keď to nie je správne povedané, pretože sústavy nervstva, ciev, lymfatického systému ako i sekrétová sústava (orgány s vnútornou sekréciou) sa vyvíjajú súčasne.
srdce ako také nie je ovládané (inervované) z mozgu, ale z miechy (predĺženej miechy, zasahuje i do mozgového kmeňa) autonómnym nervovým systémom v tzv. sympatických gangliách.
A to naštartovanie? Po dokončenom vývoji sympatických ganglií tieto začnú konať svoju prácu, teda starať sa o krvný tok (činnosť srdca).
Krvný obeh nie je iba činnosť srdca, ale i dilatácia krvných ciev, tvorba krvi, jej čistenie (obličky, pečeň, slezina), dýxhanie (ventilácia, pľúca), rozvod živín (črevný trakt) a onoho viac (autoimunita, imunita, stresové reakcie, atď).

Samotný tlkot spôsobujú komory srdca pri vytláčaní krvi do obehu, srdce okrem toho vydáva i iné zvuky (šumy, šelesty, a to i srdce zdravé).

marci1

Příroda. Srdce je jedním z orgánů, které se u plodu začnou vyvíjet. Začíná bít asi 5 týdnů po normální menstruaci.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Srdce