Co znamenala zkratka SVAZARM?

Doplňuji:
Ano,Flodur má pravdu a proto otázku uzavírám.Jen je škoda,že vložil odkaz,mohlo by si více lidí lámat hlavu.

Nejlepší odpověď
flodur

Svaz pro spolupráci s armádou

http://brezin­ka.cz/cz/kvh/

Další odpovědi
mojitek

Svaz armady,armadni svaz

mojitek

tak nevim jak „moc“ se ma odpoved lisila…

anonym

Myslím si že se dost lišila. Svazarm nebyl svaz armády,ale spolupracoval s armádou,tedy s civilními lidmi.

mojitek

Do svazarmu jsem chodil,tak vim co to bylo zac.Bylo to pod patronatem armadniho svazu,takze to co pisete je jenom vygooglovaneho slovickareni

led

barbakan má pravdu. Naozaj to nebola súčasť armády. Ja som tam tiež chodila, zaujímala ma rádiotelegrafia, diaľkové spojenia a keď začali počítače, prešla som k nim. Bola to civilná organizácia úzko spolupracujúca s armádou, takže naozaj niekedy nebolo vidno rozdiely. Okrem iného aj pripravovala brancov pre armádu (vodičák) a podobne.

mojitek

prosimvas,ale ja netvrdim,ze to nebyla civilni organizace ! Ja jen tvrdim,ze to mela pod patronatem armada-musela mit,a to je dost podstatny rozdil,prece