Avatar uživatele
anonym

Co znamenají zkratky v jezdectví?

parkur-skoky značky např.CSIO…aj.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5075 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zkratka jezdeckých závodů CSIO-W je v plném znění „Concours De Saut D´Obstacles Internationale Officiel“, v českém překladu se jedná o „oficiální mezinárodní závody ve skokových soutěžích“. W v názvu čtyřdenního jezdeckého klání znamená, že součástí těchto závodů je soutěž jednotlivců o Světový pohár. Ten je rozdělen do několika regionálních lig, z nichž nejlepší jezdci každoročně postupují do světového finále. Česká republika patří do tzv. Centrální evropské ligy. Podle http://fotopix­.press-photo.net/index­.php?pg=3&pg_typ=0&i­tem_id=46&PHPSES­SID=kshhlemkdqq&PHPSES­SID=kshhlemkdqq&lng=cz&­PHPSESSID=kshhlem­kdqq

Chtěla jsem svou odpověď smazat, protože Luss byla rychlejší a navíc má praktické zkušenosti, jenže to nejde. Zřejmě opět novinka.

Ostatní pojmy z jezdectví na:

Zdroj: http://www.mi­neralfit.cz/di­ety-a-cviceni-clanek/jezdectvi-a-discipliny-353/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Luss

Zkratky jsou v francouzstiny. C-zavody, I-mezinarodni a pismeno mezi oznacuje disciplinu. S-parkur, D-drezura, C-military, A-sprezeni, E-vytrvalost, V-voltiz, R-reining. Dale se oznacenim poctem hvezd rozlisuje uroven (nekdy pismena A a B), cim vice hvezd tim tezsi zavody. Tedy napr. CSI1* jsou lehci zavody nez CSI3*. Dale se rozdeluji podle vekove kategorie. Ch-deti, J-junior, Y-mlady jezdec. Kdyz je u zkratky doplneno jeste O – znamena to, ze se jedna o zavody, kde se pojede tymova soutez Pohar narodu.
Par prikladu
CDIJY – mez.zavody v drezure pro juniory a mlade jezdce
CAI-A 1/2/4 – mezinarodni zavody nejvyssi urovne sprezeni, pro jednosprezi, dvojsprezi a ctyrsprezi
CIC1* – mezinarodni zavody military nejnizsi urovne, bez steeplechase.
Je toho spousta, kdyztak mi napiste na mail.
V jezdectvi uz 12 let pracuji, rada poradim 😉

to: Annas – dnes uz CR patri do tzv.Southern Central Ligue, rozdelili to asi pred 2 lety. Do Northern patri zas treba Polaci, s kterymi jsme byli leta ve stejne lize. Centralni evropska liga jako takova uz neexistuje
Doplňuji:
Annas – nic se nedeje :) vice v diskuzi

Upravil/a: Luss

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Luss, když jsem viděla Vaši zasvěcenou odpověď, chtěla jsou smazat, zkoušela jsem to dvakrát, ale objevila se mně prázdná stránka. Odpověď zůstala. Zřejmě novinka.

před 5075 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Luss

Jeeee vube nic se nedeje. Sedim uz leta primo u zdroje, lezim denne v pravidlech, denne resim neco s reprezentanty atd :) proto jsem to tu tak vychrlila, ale je to hodne slozite, kazda displina ma pravidla treba o 200 stranach, to se neda nekde jen tak shrnout. Naopak jsem Vas opalcovala, ze jste dala zdroje z netu. Letos by melo byt CSIO v Praze, prijedte se vsichni podivat! at tento ne prilis znamy sport trosku pronikne do sirsi verejnosti!!! :)))

před 5075 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Děkuji. Jsem ráda, že to tak berete. Nerada dávám novou odpověď, když vidím, že ta předchozí je správná. Občas Vás někdo totiž napadne, že kopírujete od předchůdce. Já to nemám ve zvyku.
Uvidím příště, zda půjde odpověď smazat. Že by se dnes dělo něco mimořádného?

před 5075 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Luss

Kazdy zdroj informaci je dobry! :) myslim spis ze doslo k nejakym kratkodobym technicky potizim, me cca pred pul hodinou neslo asi 10 minut na teto strance temer nic. Takze asi spis nejaky zkrat.

před 5075 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Oprava … svou smazat ..

před 5075 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek