wendyX

Co znamenají tyto údaje, které se objevují na účtenkách po zavedení systému EET?

Já sám EET nepoužívám, vím o něm jen to, co ‚prošlo‘ sdělovacími prostředky- takže zatím význam dále uvedených symbolů neznám… Ale snad se zde najde někdo, kdo EET prakticky používá a bude vědět. Jedná se o tři následující údaje:

  1. Režim tržby: Běžný režim ........ (jaké jiné režimy tedy existují?)
  2. FIK: <zde uveden dlouhý řetězec alfanum. znaků> … (co je FIK?)
  3. BKP: <zde uveden dlouhý řetězec alfanum. znaků> … (co je BKP?)

Děkuji znalým uživatelům za objasnění 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Co je BKP a FIK

Z bezpečnostního kódu poplatníka (BKP) dané úřady zjistí vazbu mezi poplatníkem a jím vydávanou účtenkou. Až budoucnost ukáže, jak se tento kód bude generovat, a jeho podoba bude určena vyhláškou ministerstva financí.

"Fiskální identifikační kód (FIK) je identifikátor potvrzující, že správce daně zaevidoval tržbu na základě původní datové zprávy. Je to několikamístný unikátní kód generovaný servery finanční zprávy v řádech sekund po obdržení datové zprávy o tržbě.

Budou to právě tyto dva kódy, jimiž budou zákazníci moci ověřovat korektnost evidence tržeb přímo na finančních úřadech či přímo na generálním finančním ředitelství. Tyto úřady vytvoří pro zpětnou kontrolu on-line formuláře a slibují, že žádný nahlášený případ nezůstane nezkontrolován. "
http://www.jak­naetrzby.cz/e­et/zakladni-informace/co-je-to-fik-a-bkp/

Snad vám pomůže i vzorová účtenka, na níž jsou i další pojmy vysvětlené.

http://www.etrzby­.cz/assets/cs/pri­lohy/vzorova_uc­tenka.pdf

http://adisepo­.mfcr.cz/adis­tc/adis/idpr_pub/e­et_info/napove­da.faces?id=e­et_info_pub/uc­t/overeni

Další odpovědi
Marťas Q9

Laicky řečeno: běžný režim používá skoro každý, v podstatě namarkujete zboží, odešlete a z FÚ vám IHNED přijde kód FIK, který se také vytiskne na výsledné účtence.
Dále existuje zjednodušený režim, ve kterém prodejci nemusí tržbu přiznávat FÚ ihned, ale třeba i později, minimálně do 48 hodin od uskutečnění platby.