Michal Kole

Co znamenají ty zkratky a pojmy u stage plane?Co to vůbec stage plan je? Proč to některé kapely zveřejňují? K čemu to je

Ukázka: http://www.ry­bicky48.cz/dow­nload/pro-poradatele/ry­bicky48-tech.rider.pdf

Odpovědi
ratava

Rider – nebo také stage plan – situační nákres rozestavění kapely na pódiu s požadavky na ozvučení jednotlivých nástrojů a zapojení monitorů (odposlechů). Někdy bývá nahrazen jen seznamem nástrojů a počtem zpěvů.
Je vodný pro potenciální pořadatele pro dojednání podmínek a důležitý pro zvukaře, aby věděl co a jak (nevím, jestli to platí u všech kapel, ale většinou je zvukař a bedňáci na místě o pár hodin před kapelou a staví aparaturu- právě podle stageplánu…)…

Zkratky:
AUX, IN EAR- odposlech
XLR- konektor
mic- mikrofon
( aux doslovně „regulátor úrovně do efektových cest“)
Snare, HiHat, Tom1 a to vše kolem- popis jednotlivých částí bicí soupravy…

Zdroj: definice- čas. „muzikus“ a přátelé, zkratky z www