Altair-AC

Co znamenají tato slova?(popisek)

šerbet? lomoz?
šamšír? janičáři?
šotek? rabiát?
promyka?

Nejlepší odpověď
Kepler

šerbet – orientální chlazený nápoj z cukru a ovoce
lomoz – hluk
šamšír – perská šavle seldžuckého původu
janičár – příslušníci elitní pěchotní jednotky osmanské armády
šotek – (tiskařský) skřítek
rabiát – hrubec, neurvalec, surovec
promyka – drobná šelma známá tím, že loví hady

To všechno se ale dá najít na netu. Nevadí, aspoň jsem si zčásti doplnil znalosti 🙂

Další odpovědi
cochee

Jaký má smysl, kromě „lovu bodů,“ se ptát zde na termíny s jednoznačným významem, které lze během několika sekund jednoznačně najít na netu?

Admin2

Kepler, odkaz na ověření významu a získání dalších informací by nebyl?

Kepler

Admine, jistě že by byl. Wiki, http://priruc­ka.ujc.cas.cz/ nebo vlastní hlava. Kdybych měl vždy dokládat každé slovo, tak bych asi nedělal nic jiného.

marci1

🙂

Kepler

Běžně stačí do vyhledávače zadat klíčová slova.