Frogman

Co znamenají tato přísloví?

  1. Řekni, jakého máš kamaráda, a já ti řeknu, co jsi zač.
  2. Neotvírej, dokud jsi neodemkl.
  3. Nakřápnutý hrnec nejdéle vydrží.
  4. Mokro hřeje.

  1. Souvisí to nějak s „vrána k vráně sedá“?
  2. Jak může mokro hřát? Sice voda teplejší než vzduch je, ale o to větší je pak na vzduchu zima.

Nejlepší odpověď
ivzez

  1. Souhlas s Annas i s Vámi → vrána k vráně sedá
  2. Souhlas s Annas → Pospíchej pomalu (Festina lente)
  3. Annas uvedla jednu možnost, přidám druhou → zákon schválnosti.

Používám-li poškozenou věc více se záměrem ji „dorazit“ a pořídit novou,
„schválně“ se ne a ne rozbít.

4)
Nevím, jak může mokro hřát, ale mám to mnohokrát ověřeno na vlastní
kůži z vodáckých výprav. Když jsem se na vodě namočila (kolikrát „durch“),
bylo mi teplo. Zima se do mne dala až po převléknutí do suchého.

Další odpovědi
annas

  1. Dá se říct – vrána k vráně. sedá, rovný rovného si heldá.
  2. Spěchej pomalu. Nebuď zvědavý, budeš brzy starý. Dvakrát měř, jednou řež.
  3. Nakřápnutý hrnec nejdéle vydrží, protože se nepoužívá.

4..Mokro hřeje – to jsem neslyšela, ale když se dává mokrý zábal, tak začne hřát – třeba tzv. PriePriessnitzův obklad. Nebo mokrá pára také hřeje.
--

Něco mě napadlo, ale všechno není možné si vybavit