Rocker

Co znamenají procenta u filmů?

V některých časopisech v TV programu nebo při upoutávkach v televizi je název filmu a pod ním třeba 83%.Co ta procenta znamenají?
Doplňuji:
Tak jsem si to myslel správně,že je to hodnocení.Jen nechápu kdo si dává právo nám říkat,který film je dobrý a který ne,když se každému líbí něco jiného.Samozřejmě se nikým nenechám ovlivňovat,ptám se čistě ze zvědavosti:-)

Nejlepší odpověď
Dochy

Zkusil bych vysvělivky v daném časopise. Mohlo by to být hodnocení filmu. V ČR/SR by mohlo být podle CSFD.CZ
Doplňuji:
k doplnění: Nebudu souhlasit s gecco (vyjimecne) 😉 CSFD (je-li použita) bere hodnocení z hlasování svých členů. Zhruba odpovídá dojmu z filmu na běžnou populaci. Samozřejmě váš dojem může být jiný než je právě ten většinový. Určitě pokud bude horor ohodnocen 80% a vy horory nesnášite, asi to nebude film pro vás. Ale pokud vám sedí žánr filmu a film má přes 80 je velká šance (nikoli jistota) že budete spokojen. Ale úlety se vždy nějaké najdou…

Další odpovědi
gecco

Je to hodnocení kvality filmu diváky (z nějakého hodnocení někde)…
Z vlastního ´pozorování´ si dovolím tvrdit, že toto procentuální ohodnocení nemá s kvalitou filmu vůbec nic společného a není potřeba (ba ani vhodné) na ně brát zřetel.
😉
Doplňuji:
K Doplnění: Jde o vyjádření názoru (mnohdy anonymního) na veřejných fórech – nevěrohodné, nezajímavé, nedůležité.
Resp. – možná je to ´důležité´ pro stádní typy (když se kouká ´soused´, budu taky), ´normální´ člověk si toho nevšímá…
😉
Navíc mám pocit, že mnohdy si distributor (atd.) zaplatí dobré ´veřejné´ mínění – aby se na to aspoň někdo kouknul…
;-D

Funna

gecco…díky za důvěru, také „hlasuju“ na CSFD…a připadám ti jako stádový typ? .-)