SanJay .

Co znamenají fráze „vybouchnout saze“, „utahovat šrouby“?

Nejlepší odpověď
ivzez

(vy)bouchout saze ► rozčílit se, naštvat se, „vzteknout se“
utahovat šrouby ► stupňovat (zvyšovat) tlak, zhoršovat podmínky …

Další odpovědi
Kepler

Ve mně vybouchnou saze, když čtu kraviny. Utahuji šrouby, abych to nemusel číst.

quentos

Když v někom (vy)bouchnou saze, rozčílí se.

cochee

„Utahování šroubů“ je typické např. při vydírání. Vyděrač vznáší požadavek a vydíraný se podvoluje, následně vyděrač zkouší znovu totéž v silnější intenzitě. Nebo lichva: povinný má zaplatit, nemá na to, lichvář sice prodlouží lhůtu, ale chce dalších x % navíc.

anonym

Jak píše ivzez a můžu to potvrdit, že jednomu posledně vybouchly saze, že jo?

lexx

když se pravidelně nečistí, neudržuje komín tak někdy vybouchnou saze co tam jsou nahromaděné

šrouby utahuje vláda (ceny, daně, poplatky…) až jednou praskne materiál nebo strhne závit – to každý strojař ví no a potom je revoluce, abdikace, defenestrace a jiné požitky pro plebs