Co znamená znak trojúhelníku ze šipek s číslovkou uprostřed a s dvěma písmeny pod znakem na plechovce od piva?

Nejlepší odpověď
Drap

Trojúhelník s vyplněnými šipkami ALU 41Trojúhelník s vyplněnými šipkami značí, že obal je určen k recyklaci. Symbol je doplněn o písmennou, číselnou nebo kombinovanou zkratku konkrétního materiálu, ze kterého je obal vyroben. Toto označování více než běžným spotřebitelům pomáhá při třídění odpadu provozovatelům sběrných systémů. Zde je příklad označení „41 ALU“.

Způsob označování výrobků symbolem trojúhelníku a zkratky materiálu je upraven v normě ČSN 77 0052–2.