Co znamená zkratka „VJ“ jako popis osoby nebo vjing jako činnost.

Má to něco s videem.

Nejlepší odpověď
rynek878

Výměnná jednotka (zkratka VJ) je umělý pojem užívaný v diabetologii, který byl zaveden proto, aby usnadnil lidem s diabetem „přemýšlení o jídle“. Základní idea výměnné jednotky tkví v tom, že 1 VJ = 12 g sacharidů (v některých západních zemích je to 10 g), což obsahuje asi půl krajíce chleba (také se jí někdy říká chlebová jednotka). Tento půlkrajíc lze tudíž nahradit (vyměnit) za jakoukoliv jinou potravinou o stejném obsahu sacharidů, což bude mít logicky za následek obdobné reakce glykémie na tyto různé potraviny. Lidé s diabetem tak mohou rychle a snadno odhadnout počet VJ „na talíři“.

Doplňuji:
a nebo potom toto:

VJing je mixování videa, činnost podobná djingu (míchání hudby).

VJing dělá osoba nazývaná VJ (visual/video jockey). Jeho hlavní využití je na tanečních parties k projekcím. K tvorbě VJ používá předpřipravené smyčky i aktuální „živý“ signál z kamer a ostatních zdrojů videosignálů. K mixování se používá analogových a digitálních videomixů, případně počítače se softwarovou verzí videomixu.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/VJing

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V%C3%BDm%­C4%9Bnn%C3%A1_jed­notka

Další odpovědi
anonym

VJ je zkratka slova Video Dj. Nepoužívá se však příliš ve spojení s videodiskotékou ( dj/vj mixuje hudební videoklipy) jako spíše zkratka pro uměleckou činnost vizuálního umělce. Umělec – VJ – vytváří na zobrazovacích zařízeních umělecké vizuální kompozice ( míchaní různých efektních videosekvencí, obrázků, barev, efektů) mnohdy spojené s živými vstupy z fixních či mobilních video kamer umístněných v prostorách akce. Živé vysílání z kamer je pak zakomponováno do celkové kompozice na zobrazovacích zařízeních. VJ je vyborný doplňek akcí kde přímo nejde o tanec či zvuk. Zvuk ve VJ uměleckých video kompozicích není zahrnut, proto je VJ produkce vhodná spíše pro ozvláštnění rautů či spojení VJ produkce s klasickou diskotékou či video diskotékou… Ve většině prostor není pro VJ technické vybavení proto si VJ téměř vyhradně vozí kompletní techniku ssebou
http://www.po­llard.cz/vj/vj

hanulka11

Vjing nespočívá pouze ve kvalitě technického zařízení nebo ve zvládnutí počítačového programu. Aby se stal skutečnou tvorbou, musí být záležitostí kreativity Vje. Mnohem důležitější, než otázka technické podpory, je výsledná forma, tedy otázka, co a a jak prezentovat účastníkům party. Ve Vjingu platí podobné principy jako u djingu: VJ vytváří mix (set) tak, aby přirozeně a zároveň zajímavě využil a spojil archivované záznamy, ať už ze své a nebo cizí produkce, aby reagoval na náladu tanečníků anebo svoje představy. Podstatou jeho vystoupení je improvizace, flexibilní živé mixování. Je jasné, že VJ při vrstvení paralelních obrazů do koláží může být neúspěšný stejně jako jeho kolega a Dj, protože ne vše lze jednoduše zmixovat.
I mezi Vji existují přirozeně kvalitativní rozdíly:mimo to, že každý má svůj vlastní styl (někdo má rád počítačové animace, jiný přímý přenos kamerou snímaného obrazu…), každý dosahuje jiné úrovně kreativního mistrovství, tzn. Že ne všem se podaří přestat být pouze ilustrativním doplňkem. Ne všichni jsou schopni využít šamanské přirozenosti party, vtahující návštěvníka do časové smyčky, kterou ruší běžný lineární čas

Je VJ (popř.DJ) umělcem? Je Vjing uměním respektovaným uměleckým žánrem? Čím se liší výpověď Vje od umělecké výpovědi? Vjing má některé ,,vady na kráse", jež nám nedovolují nazvat ho jednoduše uměním: většinou ho tvoří lidé bez klasického školení, které předpokladem tvorby kvalitních vizuálních artefaktů. To že dokonale ovládají počítač, jim nepomáhá vytvořit kompozici, která respektuje základní řemeslné zákonitosti (harmonie barev, rytmus, střih).

Zdroj: http://mikede­nik.blog.cz/0704