leon2

co znamená zkratka SKPV?

nevím význam zkratky SKPV

Odpovědi
blesk26

Služba kriminální policie a vyšetřování

Zdroj: http://www.zkrat­ky.cz/SKPV/127­91

Luky S

Útvar zvláštních činností služby kriminální policie a vyšetřování
ÚZČ.jpgAdresa: Policejní prezidium, Strojnická 27, 170 89 Praha 7
Telefon: 974 834 651
Fax: 974 834 734
Datová schránka: asgdrju

Útvar zvláštních činností služby kriminální policie a vyšetřování (dále jen „ÚZČ SKPV“) je útvarem Policie České republiky, který v souladu s příslušnými ustanoveními trestního řádu, zákona o Policii České republiky a dalších právních předpisů provádí ve prospěch oprávněných bezpečnostních subjektů odposlech a záznam telekomunikačního provozu, sledování osob a věcí a další specializované ú­kony.

ÚZČ SKPV je jediným útvarem Policie České republiky, který je oprávněn provádět tyto úkony na celém území České republiky a tomuto postavení odpovídá i organizační struktura útvaru: mimo centrály v Praze zajišťují úkoly útvaru v jednotlivých krajích expozitury ÚZČ SKPV.

Kromě výkonných pravomocí má útvar i metodickou působnost v problematice sledování osob a věcí. Vzhledem k výlučné působnosti v oblasti odposlechu a záznamu telekomunikačního provozu má nezastupitelnou roli při soustřeďování podkladových údajů pro zpracování pravidelné statisticko-analytické zprávy.

V organizační struktuře Policie České republiky je útvar zařazen mezi „servisní složky“ v podřízenosti náměstka policejního prezidenta pro službu kriminální policie a vyšetřování.