Hanuljak

Co znamená zkratka PRIOR – dává to nějaký smysl?

Odpovědi
anonym

Pár idiotů oblbují republiku! To byla zkratka, která se hojně používala před rokem 1989. 😁

anonym

Obchodní dům Prior je jméno (značka), pod kterým byly provozovány a stavěny obchodní domy v ČSSR.
Tehdy to znamenalo,že je to prioritní,chidilo tam spousty lidí.

zjentek

jediný, co mě napadá, že bych prioru měl dát přednost před ostatním ;q

anonym

Prior – byly to socialistické obchodní domy, které se od 60. let stavěly. Jednotné označování obchodních domů názvem Prior se objevilo na konci 60. letech. Jen některé obchodní domy získaly jiný název – např. Máj, Dunaj, atd.

Takže PRIOR – základem je slovo priorita., dokonce se užíval název priorizace – dát přednost, upřednostňovat, ,tedy dát přednost něčemu, nebo stanovené priority v počtu objektů atd. Takž spíš šlo o počet objektů, které rostly jako houby po dešti.

dr.luha

Příjdeš Rychle I Odejdeš Rychle – další požívaná verze.

Ordosek

Ahoj, tady je seznam PRIORŮ, které furt fungují. Není to tedy pouze záležitost minulosti, ale i dnes se tak tyto obchodní domy jmenují,