štamgast

Co znamená zkratka KOVO?

Jsou to odbory, ale přesný význam zkratky podle počátečních písmen jsem nenanšel…

Nejlepší odpověď
annas

Odborový svaz KOVO je v současnosti moderní zaměstnaneckou organizací působící v kovoprůmyslu, která úzce spolupracuje s podobnými profesními sdruženími v celé Evropě

Odborový svaz KOVO je největší odborovou organizací v ČR, která sdružuje více než 107 tisíc členů – kováků, lidí z kovorůmyslu aúpd-.

Takže KOVO sdružuje členy zejména v oborech kovo, navazujících a dalších oborech;

Tato zkratka platila i v době minulé – Kovovýroba, kovoprůmysl, kovodružstvo – práce s kovem. atd.

Odbory na kovodělný a stréjírenský průmysl navázaly.

http://www.os­kovo.cz/os-kovo/soucasnost

Další odpovědi
kelley

V době minulé, psáno takto velkými písmeny, se nejednalo ani tak o odbory, jako spíš o organizaci zabývající se exportem a importem strojírenského zboží (také na a ze Západu"). Myslím že to nebyla zkratka, ale prostě jméno – kov, ocel, strojírenství… Edit: teď jak to tak čtu, napadlo mě že mohlo jít i o zkratku: Kov, Ocel, Vývoz, O(něco)…