Alesh

Co znamená, že je voják na „ztracené vartě“?

V Afghánistánu zahynulo 14 454 sovětských vojáků a dalších přes 35 000 jich bylo zraněno a zmrzačeno. Celkem bylo do války nasazeno 545 000 sovětských vojáků. Na afghánské straně si válka vyžádala milion obětí, přes pět milionů lidí uprchlo do Íránu a Pákistánu. (foto: sovětský voják na ztracené vartě v Afghánistánu)

https://www.id­nes.cz/technet/­vojenstvi/sovet­ska-valka-v-afghanistanu.A190215_151­037_vojenstvi_er­p/foto/ERP796408_af­ghanistan_81.jpg

P. S. Teda fakt netuším, do jaké kategorie z nabízených bych měl tento dotaz dát.

Nejlepší odpověď
led

Ztracená varta – osamelá stráž – stráženie miesta, kde nikto nechodí

Další odpovědi
Mc Merkurion

… no, dá se říct, že tam lišky dávaj dobrou noc …

EKSOT123

Zdá se, že novinář nevhodně použil toto rčení, avšak význam sdělení zůstal jasný. Podobně jako USA ve Větnamu.

EKSOT123

Jo, Vietmamu

EKSOT123

Sory, ale víte voco go…, ne?