SanJay .

Co znamená „žádný učený z nebe nespadl“?

Nejlepší odpověď
annas

Nic vás nenapadá? Žádný učený …

Abyste uměl číst, psát ,musel jste se to naučit a stále se zdokonalovat. Abyste si vyhledal něco na netu, tak rovněž je třeba se naučit vyhldávat a nespoléhat na jiné. Určitě nejste v tomo směru učeň – začátečník.

I řemeslník se musí vyučit, prožít učňovská léta, než se zdokonalí v oboru a stane se mistrem.

V každém oboru je třeba si přiznat, že všechno neumím, takže se stále něco nového dovídám tím, že se sám učím, dovídám se nové informace. Jedině tak se stanu úspěšným.

Uč s synu moudrým býti …

Cvik dělá mistra … těžko na bojišti, lehko na cvičišti… co se v mládí naučíš atd.

Další odpovědi
Mc Merkurion

„Žádný učený z nebe nespadl, ale blbce jako by shazovali.“ http://azcita­ty.cz/citaty/ju­lian-tuwim/ >>> bez práce (učení) nejsou koláče (výsledky=zna­losti) …

UltraFan

Celý výrok zní : Žádný učený z nebe nespadl, ale blbce jako by shazovali.

… Všecko se musíš naučit, abys něco uměl, nic nejde samo 🙂

marci1

Tak to neznám, znám jen „Žádný učený z nebe nespadl“. 🙂

Dismas

Že když se budeš snažit, tak budeš úspěšný. Oblíbená útěcha pro hlupáky.

Rokio

Nikomu nešlo všechno hned, ale musel se to nejdříve naučit.