Pixma

Co znamená Washington D.C. !

V některých USA filmech to tak je napsané.

Nejlepší odpověď
pohoda

Washington, D.C., je hlavní město Spojených států amerických, sídlem prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu. Jméno města vzniklo jako pocta prvnímu prezidentovi USA Georgi Washingtonovi. Zaujímá území federálního distriktu, známého jako District of Columbia nebo zkráceně D.C

Další odpovědi
Miroslavst

Jelikož v USA je zároveň i stát Washington, je takto rozlišeno hlavní město od tohoto státu.
Jak již je uvedeno, jedná se o zkratku distict of Columbia, tedy D.C.

FOG

Take me to zajimalo,kdyz jsem sem prisel,hlavne to D.C.
Jedna ucitelka mi tvrdila,ze je to podle reky,ale zjistil jsem,ze je to po "C"olumbusovi­."D"istrict – asi v prekladu oblast.

Kolomaznik

Jak zde bylo správně napsáno jde o hl. město USA pojmenované podle prvního prezidenta, který také umístění pro němsto vybral, tedy Washington a zkratka D. C. znamená „District of Columbia“. To je sice pravda, ale D. C. nemá nic společného s mnoha toky jménem Columbia (navíc Washington leži na Potomacu). District je jednoduše dle Ústavy oblast (pro vybudovaní) hl. města a Columbia je odvozené z tehdejšího poetického názvu pro Spojené státy (Columbia = Kolumbusova země.., v širším pohledu před vznikem USA šlo o celou Ameriku). District of Columbia se dá vysvětlit jako oblast/ obvod hl. města USA.