gatanegra

Co znamena vyslov „dostal do referátu“ ?

„Teda tohle dostal do referátu nějaký pan Frýba od nás; víte, on je znalec na tyhle alias.“

Nejlepší odpověď
annas

Už jste jednou vložila zmatenou otázku, v níž se pan Frýba objevil.

Jenže tentokrát bych řekla, že nejde o školní referát, ale o dotaz. Nějaký úředník má něco na starost, např. daň z přííjmů, sociální záležitosti atd.

Referát = obor, úsek úřední činnosti, který někomu přísluší.

Ale to alias?
Alias = Alias je latinské slovo znamenající „jinak, jinak zvaný, vlastně.

Další odpovědi
Drap

Znamená to, že to bylo přiděleno panu Frýbovi. Dáno mu do správy, na starost.

Děda Louda

Popis pracovní náplně referenta Frýby.