Co znamená výrok-Hynku,Viléme,Jar­milo?

Vím odkud to pochází,ale proč zrovna tyto jména?

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Na všechno neznáme přesnou odpověď.

Můžeme jen usuzovat z j Máchova života, z jeho názorů. Lyrickoepická skladba Máj je totiž kritikou tehdejší společnosti (lhostejnost, rozvrácená rodina, jednostranné posuzování spravedlnosti atd.), východiskem pro filozofickou úvahou o smyslu života

Jde o závěrečná slova z Máchovy básně Máj. Básník se ztotožňuje s hrdinou i s poutníkem, když se po letech vrací na popraviště.

„Hanku! Viléme! Jarmilo!“ – zvolání souvisí s úvahou nad tragikou lidského života.

3 tragédie – dívky Jarmily, Viléma a obecně lidská. Hynek = sám autor.

Doplňuji:
Podkladem pro tragédi, kterou Mácha zpracoval, i je skutečný příběh. Udál se v Podbezdězí, 60 let před Máchovým příchodem do kraje. otcovrah skutečně žil, k otcovraždě došlo, dokonce šlo o zločin z milostných důvodů, stal se dokonce v měsíci květnu, tedy v máji.

Zřejmě kvůli tom Mácha zaměnil jména hrdinů …

Více je možné najít v odkazu.
http://latebra­.blog.cz/1108/re­feraty-zajimavosti-k-basni-maj

více v diskusi

Další odpovědi
dědapetr

Také asi proto,že se mu hodili do veršů básně.

Drap

Proto, že si právě tyto jména autor vybral, podle svých známých.

Lamalam

To by zřejmě věděl pouze autor. Nějak ty postavy pojmenovat musel, ne? Lepší jméno než Vilém, nemůže strašný lesů pán, mít.

anonym

v diskusi nic není?

annas

Já to píši vždy, kdybych potřebovala něco doplnit, aby ji někdo otevřel.