Co znamená výraz „prosadit se“?

Co přesně znamená „prosadit se v práci/škole/spo­lečnosti“, děkuju za odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Prosadit se – uplatnit se, prorazit.

Když někdo „sedí v koutě“, mlčí, neprosadí své náízory, nikdo o něm neví. Je třeba, , aby dotyčný ukázal, co dovede…
Doplňuji:
Stát se platným , účinným svými vědomostmi, uplatnit se. Ukázat se jako vyhovující např. v nové funkci, prosadit svou vůli, dosáhnout svého cíle, prosadit se navzdory překážkám atd..

Další odpovědi
Drap

Být úspěšný,vyniknout, být lepší než ostatní, získat si respekt

marťa382

Já bych řekla, že to znamená nějakým způsobem dosáhnout svého, něco dokázat. Když se mi něco podaří prosadit, tak to znamená, že něco navrhnu a ostatní s tím souhlasí.