wendyX

Co znamená výraz N/A (někde n/a)- uváděný u některých položek v tech. specifikacích výrobků- na př. motocyklů a dal.?

V těchto specifikacích bývá zpravidla seznam všech důležitých parametrů výrobku a u každé z nich pak konkrétní hodnota/údaj… U některých je ale uvedeno jen zmíněné N/A- o co přesně jde?

Typicky v poslední době třeba v pořadu Autosalon- v závěrečných vyhodnoceních testovaného stroje- na př. u max. výkonu motoru, max. rychlosti, ceny a pod.

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, zda je to ot pravé ořechové.

"N/A nebo n/a je zkratka pro anglický výraz Not Available nebo Not Applicable (tedy nedostupné nebo neaplikovatelné). V češtině se používá v mluvené formě fráze nelze aplikovat (jako mnemotechnická pomůcka).

Zkratka N/A se používá např. jako hodnota v tabulkách, kde označuje položku, u které nejsou dostupná data, a tento fakt záměrně uvádí (čímž dochází k vizuální odlišnosti od úplného vynechání hodnoty, která může mít sama o sobě jiný význam než N/A)"

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/N/A
http://acronym­s.thefreedicti­onary.com/N/A

Další odpovědi
Kepler

Zpravidla to znamená, že daný údaj výrobce neuvádí, nebo není relevantní. V případě motoristických údajů zcela je to stanoveno přesně. Není třeba širokých vysvětlení a všech možných jazykových vysvětlení.