kudlas

Co znamená výraz „kalupinka“?

Nejlepší odpověď
annas

Kalupinka je věrná, ale strašně žárlivá kamarádka Kašpárka. Oba jsou známí z dětských knížek a loutkových her.
Jinak slovo kalupinka (kalupjenka) znamená čilou ženu, stále spěchající a je odvozené od slova kalup – spěch. Jde o slova cizího původu.

Herbi – nevadí Vám, že jste opsal mou odpověď? Upravila jsem ji, není přímo okopírovaná z internetu. Že byste se vyjadřoval stejným způsobem jako já?
Doplňuji:
Podle PSJC

Další odpovědi
HerbiG

Kalupinka je věrná, ale strašně žárlivá kamarádka Kašpárka. Oba jsou známí z dětských knížek a loutkových her.
Jinak slovo kalupinka (kalupjenka) znamená čilou ženu, stále spěchající a je odvozené od slova kalup – spěch. Jde o slova cizího původu.

roxy52

Já mám pocit,že v našich dětských letech dávali kreslenou pohádku,ve které byl koníček Largo a jeho kamarádka Kalupinka.Ale co obrazně znamená kalupinka,to nevím.