fcoop

Co znamená výraz „BOOBGUAKE“?

http://transla­te.google.com/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://en­.wikipedia.or­g/wiki/Boobqu­ake&ei=E81cTvSA­BO7Y4QTgoZkg&sa=X&o­i=translate&ct=re­sult&resnum=3&ved=0C­CwQ7gEwAg&prev=/se­arch%3Fq%3Dbo­obguake%26hl%3Dcs­%26rlz%3D1Q1GGLD_csCZ348­CZ348%26prmd%3Div­ns
Doplňuji:
Ten překlad je od Stroje,já v tom nejedu.

Nejlepší odpověď
annas

Jde o akci, která proběhla dne 26. dubna 2010.

Ženy de rozhodly odhalit dekolt a dokázat, že nedojde k žádné živelní pohromě.Souvisí to s prohlášením íránského duchovního ajatolláha Kazema Sedighiho, že odhalené ženy způsobují zemětřesení a jiné živelné pohromy. Tato slova se začala šířit světem a zvedla z židle nejednu příslušnici něžného pohlaví. Na Facebooku teď dokonce vznikla skupina Boobquake (Kozotřesení), která vyzývá ženy z celého světa, aby v pondělí 26. dubna odhalily maximum ze svého dekoltu a dokázaly „pošetilému“ islámskému duchovnímu, že ženská nahota je zcela neškodná.

Akce vznikla na popud Sedighiho prohlášení: „Mnoho žen svým nevhodným oblékáním svádí mládež s cesty, kazí jejich čistotu a podporuje mimomanželský sex ve společnosti, což vede ke zvýšené míře zemětřesení.“

Za dva dny existence skupiny Boobquake je v ní už více než dvacet tisíc členek, které tvrdí, že v pondělí skutečně budou prsa ukazovat víc než dřív.

„Vyzývám další ženy, které o jeho výroku pochybují, aby se připojily a projevily nadpřirozenou moc svých ňader. Nebo si vzaly minisukně. Jak je komu libo a jak kdo chce vyjádřit nedecentnost. Pokud nás bude dost a budeme dostatečně skandální, měly bychom způsobit minimálně zemětřesení. Pokud k němu nedojde, měl by přijít Sedighi a přinést racionální vysvětlení, proč k otřesům země dochází,“ tvrdí autorka skupiny Jennifer McCreightová.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/koktej­l/198531-zeny-v-pondeli-odhali-dekolt-a-dokazi-ze-k-zivelne-pohrome-nedojde.html

quentos

… s kvéčkem, ne s géčkem. Pak je název celkem jasný, boob je angl. vulg. výraz pro prs („koza“) a quake je třást se, výchází zu výrazu earthquake – zemětřesení, boob quake je tedy doslova „kozotřesení“

quentos

  • vychází z výrazu…