hela

Co znamená výduť v hlavě?

není mi jastno jestli to znamená nějaký druh nádoru nebo krevní sraženinu

Nejlepší odpověď
annas

Něco se dovíte na citované stránce:

Quentosi, občas si připadám jako Jára Cimrman. I já přicházím o minutku později.

Zdroj: http://nemoci­.vitalion.cz/a­neurysma-a-disekce/

Další odpovědi
quentos

jedná se o ztenčení stěny tepny neboli aneurysma. Nádor to není.
Cévní výduť lze přirovnat k „časované bombě“. Může se zdát neškodná, ale nevyplácí se ji podceňovat…

Aneuryzma neboli výduť je vyklenující se místo na oslabené cévě, přičemž přesná příčina těchto vaskulárních defektů není známa. Může vznikat na genetickém podkladě například u mužů s polycystózou ledvin nebo při onemocněních pojiva. Nejčastější výskyt je na Willisově okruhu. V populaci se objevuje poměrně často, bohužel i úmrtnost je dost vysoká.
Podle tvaru může být aneuryzma pravidelné, např. vakovité, cylindrické, nebo nepravidelné, tzv. disekující.

diskuse.doktor­ka.cz/aneurys­ma/ a viz zdroj

Anno, lépe přijít pozdě po mně než po Panence, to už by mohla být pohroma hotová ;{)=

Zdroj: www.florence.cz/o­setrovatelstvi/od­borne-clanky/subarachno­idalni-krvaceni-z-aneuryzmatu-a-arteriovenoznich-malformaci-praxe