SanJay .

Co znamená „ví, odkud vítr fouká“?

Nejlepší odpověď
annas

Vědět, odkud vítr fouká, věje, vane = co za tím vězí; kde je příčina apod.

„Spojení "vědět, odkud vítr vane či fouká“ je změněný citát z Janova evangelia, který přesně zní takhle: „Vítr, kde chce, věje: a hlas jeho slyšíš, ale nevíš, odkavád věje aneb kam jde.“ Jinými slovy: Cesty Páně jsou nevyzpytatelné."
http://www.roz­hlas.cz/regina/slo­va/_zprava/vi­tr--177053

Další odpovědi
jpau

„Ví, co je příčinou“
„Ví, kdo je viníkem“ atp.

Alesh

no, ví, kdo v tom má prsty, tj. kdo za tím stojí, kdo to inicioval apod.