BurTon

Co znamená věta : Veni vidi vici ?

Nejlepší odpověď
baghira

Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem. Těmito slovy oznámil Caesar své poměrně snadné vítězství ve válce proti pontskému králi Farnakovi II.

Další odpovědi
hanulka11

Přišel jsem , viděl jsem, zvítězil jsem.

vagra

Jde o Césarův výrok o válce v Pontu.
„Přišel jsem, viděl a zvítězil.“

Zdroj: V.V.

www

Promiň, ty neumíš použít na tak jednoduchou otázku jakýkoliv vyhledávač?

rtepp

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/La­tinsk%C3%A1_r%C­4%8Den%C3%AD_V

Jose1f

Z legrace se to někdy překládá „Venouši, vidíš víc?“ Samozřejmě, že to není správný překlad, ale když to řekneš u tabule, tak se všichni (kromě učitele) budou smát.