CTTON

Co znamená „veřejný zájem“?

Co toto slovní spojení znamená?

Odpovědi
Pepa25

Různé zájmy ve prospěch celé společnosti, např. na veřejný zájem v podobě ochrany zdraví lidí se odvolávají přijatá epidemiologická opatření.
Dále třeba některé dopravní cesty mohou být ve veřejném zájmu … Opakovaně řešil, co je veřejný zájem, Ústavní soud …
V příloze je odkaz, které všechny právní normy s tímto výrazem pracují

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/hle­dani?text=ve%C5%99ej­n%C3%BD+z%C3%A1jem

Edison

I to máš v tom zákoně. Ono by to chtělo naučit se pracovat s informacemi.