Avatar uživatele
ňaf

Co znamená ve stavebnictví slovo přístavba?

o znamená ve stavebnictví slovo přístavba?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4317 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Tata

Pokud něco opravujete a upravujete stávající objekt, bez změny počtu podlaží a půdorysu budovy jedná se o přestavbu. Pokud přidáváte stávajícímu objektu další podlaží, bez změny půdorysu stavby jedná se o nadstavbu. Pokud zachováte počet pater ale změníte (zvětšíte) půdorys stavby jedná se o přístavbu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kekitka

přistavba je když někdo k baraku dostavi třeba 1 patro.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rhapsody

Přístavba je například rozšíření objektu o verandu a pod. ale pozor, dle nového stavebního zákona není nutné žádat o stavební povolení pro rodinný dům o celkové rozloze do 150m2, pokud však budete mít takto postavený dům a k němu si budete chtít přistavět např. již zmiňovanou verandu o ploše 2m2 pak je třeba požádat na stavebním úřadě o stavební povolení i když následná plocha nepřesáhne maximálních 150m2. Jinak by se jednalo o "černou" stavbu, kterou budete muset na svoje náklady zbourat (pokud jste rus a postavíte si na černo celou vesnici tak je to v pořádku)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
abra-da

Pojem definuje stavební zákon 183/2006 Sb, §2 odst. b) přístavba je změnou dokončené stavby, kterou se stavba půdorysně rozšiřuje a která je vzájemně provozně propojena s dosavadní stavbou. Pokud zastavěná plocha nepřesáhne ani po přístavbě 150 m2, postačuje pro její provedení ohlášení (§ 104 zákona)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jajinka123

http://www.kolos.cz/… tady čtu přístavba, nadstavba. Slovo nadstavba chápu jako dodělat ještě jedno patro...! Tata to vysvětlil dobře a já se zase přiučila něco nového :-)

před 2628 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada