Avatar uživatele
anonym

Co znamená ve Fyzice značka Vt ?

Učím se Fyziku a narazil jsem na značku Vt , tato značka se mi objevila v tomto vzorci : Fg=Vt.q.g (neboli Gravitační síla rovná se ??? krát ro krát gravitační konstanta).Předem děkuji za odpověd
Doplňuji:
Děkuji.Hodně mi to pomohlo.Chodím do 7.třídy a mám docela blbý známky tak se to snažím alespon naučit vzorečky a podle nich mi to paní učitelka vysvětlí

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Dany20078 před 4364 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

vzhledem k tomu, že základní vzorec pro Fg je m.g, tedy hmotnost (daného tělesa přitahovaného gravitační silou) krát gravitační konstanta, bude Vt něco, z čehož lze vypočítat hmotnost – a jak jistě víte, hmotnost lze spočítat jako součin hustoty a objemu. Vt bude tedy „objem tělesa“ – t jako těleso.
Doplňuji:
Skeptik – se to mylně nedomnívám, obšlehl jsem to od tázajícího :{))>

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Skeptik

Vt je objem tělesa v tíhovém poli, g je tíhové zrychlení (tedy nikoliv Newtonova gravitační konstanta, jak se mylně domnívá quentos) a ro je hustota daného tělesa. Tento tvar vzorce pro tíhovou sílu s předpokladem neměnného tíhového zrychlení a homogenního tíhové pole pokud se pohybuje těleso v blízkosti povrchu se zanedbatelnou změnou intenzity gravitačního pole, lze využít především v úlohách zabývajícími se mechanikou tekutin.
Doplňuji:
To „objem tělesa v tíhovém poli“ je nesmysl, správně pouze „objem tělesa“. Autorovi otázky se omlouvám za případné nedorozumění.

Upravil/a: Skeptik

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

Koukni se to matematicko fyzikálních tabulek na střední škole se bez nich neobejdeš

Fyzikální vzorce nejsou o písmenkách, ale názvech fyzikálních veličin.

Když se budeš učit třeba z překladu zahraniční učebnice, dost často jsou tam jiná písmenka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dany20078

Vt ve fyzice znamená rychlost pohybu

před 1060 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek