Co znamená ve Fyzice značka Vt ?

Učím se Fyziku a narazil jsem na značku Vt , tato značka se mi objevila v tomto vzorci : Fg=Vt.q.g (neboli Gravitační síla rovná se ??? krát ro krát gravitační konstanta).Předem děkuji za odpověd
Doplňuji:
Děkuji.Hodně mi to pomohlo.Chodím do 7.třídy a mám docela blbý známky tak se to snažím alespon naučit vzorečky a podle nich mi to paní učitelka vysvětlí

Nejlepší odpověď
quentos

vzhledem k tomu, že základní vzorec pro Fg je m.g, tedy hmotnost (daného tělesa přitahovaného gravitační silou) krát gravitační konstanta, bude Vt něco, z čehož lze vypočítat hmotnost – a jak jistě víte, hmotnost lze spočítat jako součin hustoty a objemu. Vt bude tedy „objem tělesa“ – t jako těleso.
Doplňuji:
Skeptik – se to mylně nedomnívám, obšlehl jsem to od tázajícího :{))>

Další odpovědi
Skeptik

Vt je objem tělesa v tíhovém poli, g je tíhové zrychlení (tedy nikoliv Newtonova gravitační konstanta, jak se mylně domnívá quentos) a ro je hustota daného tělesa. Tento tvar vzorce pro tíhovou sílu s předpokladem neměnného tíhového zrychlení a homogenního tíhové pole pokud se pohybuje těleso v blízkosti povrchu se zanedbatelnou změnou intenzity gravitačního pole, lze využít především v úlohách zabývajícími se mechanikou tekutin.
Doplňuji:
To „objem tělesa v tíhovém poli“ je nesmysl, správně pouze „objem tělesa“. Autorovi otázky se omlouvám za případné nedorozumění.

Michal Kole

Koukni se to matematicko fyzikálních tabulek na střední škole se bez nich neobejdeš

Fyzikální vzorce nejsou o písmenkách, ale názvech fyzikálních veličin.

Když se budeš učit třeba z překladu zahraniční učebnice, dost často jsou tam jiná písmenka.

Dany20078

Vt ve fyzice znamená rychlost pohybu