štamgast

Co znamená v motocyklové hantýrce „zaklapnout“?

Nejlepší odpověď
annas

Z kotnextu vyplývá, že jezdec musí zaklapnout plyn. Nejsem řidič, takže nevím, zda ubrat plyn nebo zavřít přívod plynu. Z kontextu poznáte.

Z různých stránek netu

Při zhasnutí startovní signalizace Filip opět dobře odjel, ale v první zatáčce musel zaklapnout a zařadil se na 18 pozici, poté zahájil stíhací jízdu, kdy celou dobu bojoval ve skupince jezdců o 9. – 17. místo.

Ubíral jsem spojkou, nesměl jsem zaklapnout plyn.

Za jízdy zaklapni plyn

Na druhou stranu, dvouválec do V je leccos schopen odbrzdit sám, stačí jen zaklapnout plyn.

Zdroj: http://auto.id­nes.cz/prvni-test-v-cesku-exoticka-motorka-voxan-fia-/motorky.aspx?c=A070919­_143348_motor­ky_fdv

Další odpovědi
Nazdar Bazar

Zřejmě to má souvislost s montáží.

mojitek

zaklapnout – znamená zavřít plyn,čili ubrat plyn na doraz.Např. když chceš řadit,tak musíš zaklapnout plyn …