handule99

co znamená úsloví: roste jako dříví v lese.

Nejlepší odpověď
Deli

Že se o něj nikdo moc nestará a roste sám, jak chce…
(O stromy na zahrádce se staráme, šlechtíme je, stříháme… v lese rostou samy.)

Další odpovědi
Drap

Roste neřízeně, nekontrolovatelně. Užívá se zpravidla u dětí , které mají slabší nebo vůbec žádnou výchovu od rodičů.

venkovan

Pokud bychom se na toto řčení podívali z dnešního hlediska, tak by řekl, že je o něj pravidelně pečováno. Protože o les se lesníci skutečně pravidelně starají. Od výsadby do mýtního kácení je nutné dělat m,noho výchovných zásahů aby les vyrostl přiměřeně zdravý a kvalitní (ve rovině potřeby společnosti).
Dřív se ale víc myslelo, že si roste jak chce. Ale protože v lese dřevo pěstujeme především řezem, tak na toho kdo roste „jako dříví v lese“ v původním významů také platí jedině řádný řez.