Avatar uživatele
xiperio

Co znamená u sluchátek funkce aktivní potlačení okolního hluku ANC ?

Jak to funguje? Opravdu tam nic není z venku nic slyšet? A je poznat rozdíl ,když je porovnám s normálními, které jsou přes uši. Píšou tam rozměry 40 mm, ale mám strach jestli to není málo pře uši. Někde jsem viděl i větší 53 mm.

Zajímavá 0 před 1127 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Schluker

Aktivni potlaceni hluku funguje na tom principu, ze sluchatka pomoci mikrofonu snimaji zvuky v okoli a vysilaji dovnitr sluchatek negativni zvukove vlny. Tim dojde k vyruseni okolnich hluku. Nefunguje to samozrejme stoprocentne, nejlepe to funguje na nizsi zvukove frekvence. Idealni je to treba na cesty letadlem nebo vlakem, tak je ucinnost solidni. Lidska rec je obvykle slyset bez problemu. Solidni vyrobci poskytuji grafy znazornujici ucinnost napric frekvencnim spektrem. V tomto pripade rozhodne plati, ze cena odpovida kvalite. Mozna jen s vyjimkou sluchatek od applu. Sam mam sluchatka od AKG a nemuzu si stezovat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
orwell

Bude-li přicházet do uší současně dvě zvukové vlny, při čemž se jedna z nich bude shodovat s druhou až na fázi, která bude opačná, dojde k jejich vyrušení. Nežádoucí zvuk zvenčí snímají mikrofony (součásti sluchátek) a dále je elektronicky upraven – fázově posunut o 180°, přidán k užitečnému signálu a při správné intenzitě vyzářen sluchátky.
Více zde:
https://www.pa­tro.cz/thomson-sluchatka-hed2307ncl-uzavrena-aktivni-potlaceni-hluku-2/

https://www.al­za.cz/sluchat­ka-s-aktivnim-potlacenim-hluku-anc

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
xiperio

Potřebuji takové, když se dívám na film v PC, abych vůbec neslyšel z venku televizi, která je dost nahlas.

před 1127 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Schluker

Kupujte, zkousejte, uvidite… lepsi rads moc neni :) samozrejme spunty s ANC muzou mit v tomto prostredi lepsi vysledky nez sluchatka na/pres usi.

před 1127 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xiperio

No o špuntech jsem taky přemýšlel. Ale myslel jsem, že ty kolem uší izolují lépe.

před 1126 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek