tony2412

co znamená u operačního systému dodatek bing,jo a jakej rozdíl je 32 bitů a 64 bitů??windows 8,1 64 bitů bing

operační systém

Odpovědi
gecco

Windows – OS vyráběný Microsoftem
8.1 – verze
Bing – vyhledavač šířený Microsoftem
OEM – verze licence software
OS – operační systém

Windows 8.1 Bing – poněkud očesaná verze Win 8.1, nabízená prioritně s vyhledavačem Bing jako OEM OS pro levnější řady tabletů a notesů; poněkud levnější, než ´plná´ verze in 8.1

32 vs. 64 bit
x86 (32 bit) – může řešit problémy s kompatibilitou některých starších programů (provozovaných ze setrvačnosti), umí použít max. cca 3,2 GB RAM, je pomalejší při práci s velkými soubory (typicky grafika, DB…)
x64 (64 bit) – umožňuje použití větší paměti, lépe pracuje s velkými objemy dat

Magix.cz

32 nebo 64 bit značí „šířku“ sběrnice (takové dálnice po které běhají data) v compu. Kdeže jsou naše 8bitová Atárka, PMD, Sinclairy… :)