HotDog

Co znamená u nabízeného povinného ručení limit krytí 70/70 mil. nebo 50/60 mil. ??? Děkuji

Doplňuji:
No přišlo mi jako nesmysl že by to u povinného ručení byla až takováhle část v milionech (!) Bych musel způsobit nehodu 30 kamionů abych se dostal do limitu

Nejlepší odpověď
baghira

Pojišťovna zaplatí způsobenou škodu jen do uvedené výše. Co přesáhne limit, to musíš zaplatit sám.
První číslo je škoda na majetku, druhé škoda na zdraví.

Další odpovědi
mosoj

Tak to bohužel nemáš pravdu. Nedávno jsme dostávali zboží v kontejnerech a cena zboží v jednom kontejneru byla 40 miliónů Kč a kde je kamion , zdraví účastníků či škody na silnici.
Zrovna tak škoda na stavbách po požáru případně výbuchu může dostát závratných výšek. Dále se dnes rozmohlo vymáhání odškodnění na zdraví či ušlého výdělku, atd. atd. to všechno se může v nepříznivém případě sčítat.

Drap

Tak jak uvedl baghira. I když se suma zdá příliš veliká, neni tomu tak. Představte si že díky vaší jízdě dojde například k převrácení kamionu s elektronikou. V tom případfě může být škoda ihned dvojnásobná. U zdraví je to obdobné, způsobíte nehodu úspěšnému manažerovi, jehož měsíční příjmy se pohybují 100– 200 tisíc, v případě že by jste mu měl platit jenom ušlou mzdu.........

HotDog

To bylo samozřejmě bráno jako z velkou nadsázkou, každopádně mi to přišlo jako velká částka ale není mi jasná ještě jedna věc, mám tu na výběr pojistné které je jednou tak drahé a u ní je limit „jen“ 50/50 mil. …

mosoj

Pokud je to od stejné pojišťovny budou v tom zřejmě ještě nějaké nadstadartní služby ( ubytování, servis,poskytnutí náhradního vozidla atd.. Bývá v tom i pojištění na úraz . Je si třeba pořádně přečíst smlouvu nebo podmínky plnění.