pusinka50

Co znamená u mobilu parametr: fotoaparát bez autofocusu?

Nejlepší odpověď
Hohny

Je to dosti negativní vlastnost u fotoaparátu. Snímky jsou znatelně horší než z fotoaparátu s autofokusem. Foťáky bez autofokusu zaostřují neustále na nekonečno, čili nejsou tak ostré a nedosahují moc vysokých kvalit.

Další odpovědi
zjentek

že nezaostřuje automaticky ,)
Doplňuji:
pokud je to foťák v mobilu, tak tam na ruční zaostření moc nesázejme a to znamená, že bez AF ty snímky budou nižší kvality, celkem na prd ..ale na displeji mobilu mohou vypadat celkem „normálně“ , protože je tam prd vidět ,)

lukas.zmizik

znamená to, že mají pouze čočku zaostřenou na nekonečno tak, jako to mívaly ty plastové jednoduché foťáky na film

jáára

Nokia

  • znamená to na co se ptáš

mosoj

Bez komentáře. Takovému foťáku se říká že má fix fokus a pro zaostření se využívá dané hloubky ostrosti, která je dána ohniskem a clonou.
Ostrost v dané hloubce ostrosti je srovnatelná s ostřením na nějakou rovinu ostrosti i v tomto případě je vše ostré ± od roviny ostrosti.
Ani nevím jestli se nějaké takové foťáky v dnešní době dělají.

mosoj

Také může mít jenom ruční ostření, tak jak to měly téměř všechny foťáky dříve.