franku

Co znamená u internetového tarifu Agregace 1:10?Díky za odpověď

Doplňuji:
Rozumím tomu dobře?1:10 znamená,že na jednu linku je deset uživatelů?

Nejlepší odpověď
mosoj

Agregace na př. 1:10 znamená že vaše skutečná rychlost připojení v tomto poměru kolísá. Poskytovatelé uvedou na př.rychlost 10 Kbps a agregaci 1:10. To znamená že rychlost připojení bude kolísat v rozmezí 1 Mbps – 10 Kbps.

Agregované – jsou nabízeny zejména pro střední a menší firmy, domácnosti, neplacené hotspoty, mobilní sítě. V pravém slova smyslu znamená spojování, seskupování, shlukování. V tomto případě označuje, že linka shlukuje několik klientů pro dosažení garance. Agregace se udává v poměru x:y přičemž x znamená minimální podíl a y maximální podíl z rychlosti. Agregace internetu 1:10 znamená, že klient mající např. rychlost internetu 10Mb/s v agregaci 1:10 má dynamickou rychlost připojení v rozsahu od 1 Mb/s až 10 Mb/s přičemž reálná rychlost zpravidla nabývá hodnot primárně určené rychlosti tj. 10 Mb/s. Vyšší agregace tj. sdílení linky může způsobit nárazová zátěž linky například „v denní špičce“.

Další odpovědi
jennysh

čím víc vás je napojených tím více kolísá vaše rychlost protože je linka přetížená čili dalo by se to nazvat nějakým limitem nad počtem lidí kteří jsou v daném okamžiku připojení stejně jako vy a tak proto se mezi vás dělí ta jednotlivá rychlost
Doplňuji:
Znamená to že ta rychlost není Garantovaná-to znamená když tam bude Agregace 1:10 a Bude tam u toho napsaná rychlost tak to znamená že tam je maximální ale nikoliv ji nemusíte mít celý den protože ta rychlost se bude pohybovat od nějaké až právě do té maximální

hanulka11

Míra sdílení (tzv. agregace či overbooking) je veličina, udávající kolik zákazníků se dělí o stejnou kapacitu přípojky a je jedním z parametrů, jež ovlivňují výslednou reálnou rychlost připojení (propustnos
htttp://www.i­next.cz/inter­net_byt.htm