Jan Kuchař

Co znamená u aut 1.6, 1.8 atd..?

Nejlepší odpověď
Dochy

Zdvihový objem motoru (v litrech). Částečně (ale opravdu jen částečně) odpovídá výkonu. (stejný motor – technologicky – s větším objemem bude mít vyšší výkon). Ale dělají se i motory se stejným objemem, technologicky prakticky stejné, ale s různým výkonem.

Další odpovědi
sesednizkola

Objem motoru

postcd

oběm motoru. čím vyšší číslo, tím více zaplatíš na povinném ručení

Dochy

PostCD:„čím vyšší číslo, tím více zaplatíš na povinném ručení“ neplatí u všech pojišťoven. Mám atmosférický diesel 1.9 a mám asi jedinou pojišťovnu která pojistku počítá podle výkonu motoru. Platím tak pojištění výrazně nižší než bych platil u konkurence…