Retko

Co znamena tornasuk??

veta – „obraceli ke svrchovanemu prastaremu dablovi ci tornasukovi“

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že opět věta souvisí se světem plným mýtů, magie a temných tajemství. Takže kromě ďábla se u autora zřejmě objevovalo temné božstvo. Dnes vystupuje v magii Tornasuk, „jakýsi bůh“, který žije v meziplanetárních pustinách a je zahalen temnotou. Takže řekla bych, že jde o kontrast – obrací se k peklu či nebi.
Opět je důležité označit autora a dílo, protože významů může být několik, důležitý je kontext.

Další odpovědi
LuciJe

🙂 Předpokládám, že čtete Lovecrafta. Tornasuk je v knize eskymáckým „starším ďáblem“ (v angličtině je to Elder Devil – český překlad je trochu kostrbatý)