Lgee

Co znamená to být členem politického hnutí?

Na Wikipedii vedle počtu mandátu politické strany jsou jakýsi „členové“, kterých je několik většinou tisíc.
K čemu tito členové slouží, když o ničem rozhodovat nemohou? Jsou členy, protože stranu částečně financují?

Odpovědi
Pepa25

Politickou stranu či hnutí fakticky její členové tvoří. A samozřejmě spolurozhodují – sám jeden člen nic nezmůže, ale pokud vystoupí např. na kongresu či sjezdu strany, tak může dát návrh a přesvědčit ostatní, že o něm budou hlasovat. Vše záleží na vlastní struktuře a organizaci, právech daných ve stanovách atd. Zákon (viz odkaz) dává jen zákaldní rámec.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/1991-424

Emefej

Prostuduj si podmínky členství jednotlivých hnutí.