Retko

Co znamena „There you go!“?

Doplňuji:
Muze to byt neco jako „Tady mas!“.. Toz, to by pak byla desne divna American English.

Nejlepší odpověď
quentos

Markyina odpověď je blbost… je to idiom s několikerým významem. Ano, může to znamenat i „tady máš“, tedy totéž co „here you are“. Též „to máš recht“. Může taky vyjadřovat podráždění, v tom případě se nepřekládá (jak to třeba zpívá Johnny Cash: „There you go, you're by his side / You're gonna break another heart, you're gonna tell another lie…“ – je zkrátka znechucenej z toho, jak tu babu vidí po boku jinýho, kterýmu určitě provede totéž co jemu).

Checkováno podle Wiktionary

Další odpovědi
Marky71

„Tam jdi!“ I když na rozkaz bych to viděla bez toho you. Ještě druhá možnost je „Tam, kam jdeš“…ale to tam nesedí ten „!“

monarcha

VŠECHNO JE BLBOST znamená to „jde se na to“