Tommy3600

Co znamená spojení „hodit si triko/tričko“?

Nejlepší odpověď
jáára

Snad honit si triko, ne?

  • Vytahovat se

Další odpovědi
annas

V 70. letech v období tzv. punku, každá věc, kterou na sebe hodili, měla nějaký význam.

Základní význam – hodit si tričko na sebe, tedy obléct se, s tím souvisí, že někam odejdu atd.

Přeneseně „hoď si tričko“ – odejdi, jdi pryč, neotravuj. dej pokoj, zmizni.

Dá se použít v různých osobách.

Zmám jen přenesené významy od spojení, která se užívají dnes a zachytil je SNČ.

hodit do stroje; h. mrkec; h. kotvu, držku, na něco ucho, hodit řeč, šavli, švihadlo, veksl, záda, hodit si to, h. se marod atd.