Kelt

Co znamená tento zákaz v knize?

V učebnici němčiny je napsáno. Všechna práva vyhrazena. Žádná část této publikace nesmí být kopírována a rozmnožována za účelem rozšiřování v jakékoli formě či jakýmkoli způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.
Chápal bych tento text, jako ochranu autorských práv u nějaké literatury, ale ne u učebnice, podle které se budou učit zájemci, a kde vyučující použije příklady gramatiky, věty a pod. Teoreticky si nesmím z toho nic opsat. Co není povoleno, je zakázáno? Jak se na to díváte vy? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Znamená to, co je napsané.

Více o kopírování z učebnic zde. Platí toto nařízení už dlouho.

Nejnovější informace ze 16. 2. 2018

„Zákonné a nezákonné užití učebnic, odborných publikací a literárních děl při výuce“

Můžete si přečíst, co je povolené a co porušuje autorská práva. Proč to tak je.

http://www.edu­in.cz/clanky/ri­zeni-skoly-zakonne-a-nezakonne-uziti-ucebnic-odbornych-publikaci-a-literarnich-del-pri-vyuce/

Další odpovědi
Kepler

V tomto směru není rozdílu mezi naučnou literaturou a beletrií. Můžeš si z ní opsat cokoliv, ale nesmíš to dál ŠÍŘIT. Stejně jako si můžeš stáhnout jakoukoliv hudbu, ale nesmíš s ní pořádat veřejné produkce.