Retko

Co znamená tento výraz?

„Kovářovic kobyla chodí bosa.“
It's the cobbler's children that go barefoot.

Nejlepší odpověď
BEAES

Ano, pracuje na cizích věcech a svoje zanedbává. Když jsem pracovala v kosmetice, tak druhé ženy jsem dělala krásné, upravené a sama jsem se třeba nalíčit nestihla :o)

Další odpovědi
Radovan M

„Kovářovic kobyla chodí bosa.“ – Například někdo má autoopravnu, opravuje ostatním auta, ale sám má auto zničené :)

oskar

Tyka se to vlastně všech řemesel.

Mukynda

Že někdo něco dělá pro druhé, ale sám sebe v tomto ohledu zanedbává. Já třeba pracovala v obchodě s obuví a sama jsem si pořádné boty nekoupila. Letos jsem to ale napravila a pořídila si konečně barefoot boty, konkrétně odtud: https://www.lit­tleshoes.cz/dam­ske/ :) Toužila jsem po nich už dlouho a jsem s nimi neuvěřitelně spokojená, takže příští rok kupuju i zimní :)