trokarka

co znamena tahle věta?

Žába na dně studně je přesvědčena, že nebe není větší než poklička hrnce.

Nejlepší odpověď
gecco

V podstatě jde o to, že ten, kdo má omezený obzor (žába průřezem studny) nevidí nic víc (není schopen posuzovat širší souvislosti)…
😉
Pokud by se někdo takto vyjádřil o tobě, měla by ses nad svým chováním zamyslet…
😉

Další odpovědi
Löwe

Vždy, když se žába podívá na nebe tak vidí jen ten kousek, kolik jí studně dovoluje.

setapouch

S omezenym rozhledem budes nesmysly povazovat za fakta.

briketka10

je to jedno z Vietnamských přísloví :
http://chi.cz/pris­lovi/vietnamska-prislovi

led

Ak sa zameriame len na jednu vec, jeden problém, nevidíme ostané veci, problémy a nezbadáme súvislosti v celku.
Príklad: ak hľadám brýle len na stole, nevidím, že ich mám na poličke.

fcoop

děkkuju za vysvětleni hlavne strjdovy gecovy

gecco

😉