Co znamená „tableta dispergovatelná v ústech“? Jak tu tabletu mám sníst?

Nejlepší odpověď
quentos

dispergovat = rozpustit, rozptýlit; prostě se nechá v ústech rozpustit

Další odpovědi
myšpulín

Tableta se vloží do úst, nezapíjí se vodou, nepolyká se, protože se ihned rozpustí.

mosoj

No ona se nerozpustí. Ona dispergue. To znamená že se z ní vytvoří (rozptýlí) v ústech mnoho miniaturních nerozpustných!! částeček. Nakonec to ale stejně spolknete.

Rozptýlit není rozpustit !

Rolotr

Jde o tabletu, jejiž struktura se rozpustí v ústech, ale obvykle nejde o místo vstřebání (vyjímkou jsou nitráty uložené pod jazyk).