Retko

Co znamena syntakticka optimalizace?

Pokud jste zaslechli tento vyraz, podelte se o vysvetleni prosim.

Diky :)

Nejlepší odpověď
annas

Tento pojem souvisí s překladem celých textů třeba z angličtiny do češtiny. Např. v překladači Wikipedie postupně probíhá lexikální (slovní), syntaktická (stavby vět) a sémantická (významu slov) analýza (rozbor), optimalizace (co nejlepší) (obvykle ve více průchodech) a generování cílového kódu. Podle

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/P%C5%99e­klada%C4%8D