Co znamená svatý týden? Kde se uplatní?

Doplňuji:
Proč svatý? Konec volna, Ginu atd?

Nejlepší odpověď
hanulka11

týden před maturitou
Doplňuji:
•Svatý týden nebo též Pašijový týden je jedním z nejvýznamnějších období křesťanského liturgického roku, které začíná Květnou nedělí a končí Velikonocemi (nedělí Vzkříšení). Jednotlivé dny, které ve Svatém týdnu mají své jméno, jsou Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota. …
cs.wikipedia.or­g/wiki/Svatý_tý­den

•týden studijního volna před maturitní zkouškou

Další odpovědi
panenka

Oslava Svatého týdne začíná na Květnou neděli průvodem, který symbolicky naznačuje, že následujeme Pána na jeho cestě utrpení a účastníme se jeho kříže, abychom dostali také podíl na jeho vzkříšení a na jeho životě. Tuto myšlenku vyzdvihuje zvláště žehnací modlitba nad ratolestmi: „… požehnej také nás, ať s radostí jdeme za svým Králem Kristem.“

Květná neděle spojuje Kristův královský triumf a oslavu jeho utrpení vjedno. Obojí je ve velikonočním tajemství vzájemně propojeno…

Zdroj: http://www.vi­ra.cz/knihovna/in­dex3.php?sel_kap­=277

Miroslavst

Před zkouškami ve škole.