Co znamená státní bankrot pro občana

Jaké to je bylo a je v Maďarsku ?

Nejlepší odpověď
standa

Nevím jak to probíhá(-lo) v Maďarsku, ale „státní bankrot“ bude mít 100% vliv na skupiny obyvatel, které jsou nějak finančně závislé na státu:

  • státní úředníci
  • osoby, které dostávají různé sociální dávky
  • důchodci ( i když zde si nemyslím, že by mohlo dojít k razantnímu ponížení)
  • omezení různých daňových úlev

Samozřejmě, že všech obyvatel se pak dotkne nejspíš znatelné zvýšení daní atd., atd.

Další odpovědi
sakai

Především obrovská inflace zruinuje méně majetné vrstvy obyvatelstva. Dochází k zásadní devalvaci (tzv. škrtání nul), a vůbec samé nehezké věci. Lépe zvolit někoho, kdo stát k bankrotu nepovede, zatím to dělají všichni.