gundhii

Co znamená sousloví „…vyčistit brzlenem“?

Výraz se vyskytuje v souvislosti s čištěním ložisek (jemná mechanika). Brzlen je se „Z“ ne se „S“.

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Nejde o sousloví, ale na tom nezáleží. BrSlen je keř.

Našla jsem na jedné stránce dotazy na toto téma. – čistit brslenem.

Odpověď odborníka na dotaz – jak čistit brslenem.

"Brslen se používá coby špejle která jde ale perfektně ořezat (protože nemá léta). V tom je to kouzlo. Ocel ani mosaz nevyleští ale bezvadně vyčistí. Takže třeba na čepy setrvačky je dobrej ten neořezanej konec.

Jak správně mechano napsal pro svojí specif. vlastnost dřeva jej používali řezbáři a třeba i ševci a (mechano). Jinak brslen obsahuje jako hodně rostlin terpenteny, ty by mohly mít asi nějakej účinek na čištění kovu, ale to slyším poprvé. Jinak zajímavější jsou jeho alkaloidy (khat) biggrin.gif. Bohužel v našich podmínkách rostou jen dva druhy pro tyto účely vcelku nezajímavé. smile.gif "

http://forum.chro­nomag.cz/index­.php?/topic/5244-%C3%BA%C4%8Dinky-brslenu/